/Пропозиції “УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ” на круглому столі на тему: “Професійна освіта: сучасні виклики та завдання”

Пропозиції “УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ” на круглому столі на тему: “Професійна освіта: сучасні виклики та завдання”

5 квітня 2013 року представник Об’єднання прийняв участь у проведенні круглого столу на тему: “Професійна освіта: сучасні виклики та завдання”, яке відбувалось 16 квітня 2013 року в приміщенні Федерації роботодавців України. На круглому столі розглядалося широке коло питань, зокрема, про:

— стан професійно-технічної освіти в Україні. Спільні вимоги для системи ПТО та роботодавців;
— забезпечення потреби економіки України якісними професійними кадрами;
— завдання для організацій роботодавців щодо покращення системи підготовки кадрового потенціалу та інші.

   З метою врахування ситуації у вугільній галузі, Об’єднання підготовило та передало на розгляд організаторів круглого столу “Пропозиції Всеукраїнського об’єднання “Укрвуглероботодавці” з порушених питань наступного змісту.

Пропозиції Всеукраїнського об’єднання “Укрвуглероботодавці”

   У зв’язку з тим, що підприємства вугільної промисловості протягом останніх років, практично всі, не укомплектовані необхідною кількістю працівників, а ті, що працюють, пенсійного або перед пенсійного віку (середній вік працюючих більше 50 років), вони потребують невідкладної професійної підготовки спеціалістів як управлінських, так і робітничих кадрів. Тому Всеукраїнське об’єднання “Укрвуглероботодавці” пропонує:

1. Зосередити увагу всіх гілок влади на необхідності створення відповідних структур, які б контролювали та відповідали за своєчасну комплектацію підприємств і організацій виробничої сфери необхідною кількістю трудових ресурсів, як на державному, галузевому, регіональному, так і на місцевому рівні.

2. Повернутись до раніше ефективно діючої системи підготовки трудових ресурсів шляхом широкого залучення підростаючого покоління до навчання в професійно-технічних навчальних закладах, збільшивши їх мережу до необхідної кількості.

3. Відновити дію раніше діючих середніх та вищих навчальних закладів, в яких навчались фахівці для вугільної галузі.

4. Для омолодження трудового потенціалу варто було б повернутися до відомої практики організованого набору молоді для роботи на вугільних підприємствах.

5. Необхідно не на словах, а на ділі підвищувати престижність шахтарської праці.

6. Доцільно завести порядок, при якому заробітна плата працівників виробничої сфери перевищувала б заробітну плату працівників невиробничої.
Сьогодні навпаки. А це призводить до дефіциту трудових ресурсів у виробничій сфері. Такий порядок необхідно контролювати на державному рівні.

7. Особливу увагу доцільно звернути на комплектацію трудового потенціалу так званих малих приватних підприємств (“копанок”).

До відома: Всеукраїнське галузеве об’єднання організацій вугільної промисловості «УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ» – найпотужніша всеукраїнська організація роботодавців вугільної промисловості, яка представляє інтереси роботодавців в економічних та соціально-трудових відносинах з владою та профспілками на національному, галузевому, територіальному та місцевому рівні. На сьогоднішній день «УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ» об’єднує 5-ть обласних організацій роботодавців вугільної промисловості (Донецька, Луганська, Львівська, Волинська, Дніпропетровська) та Київська міська організація роботодавців (Загальна кількість членів – 30), до складу «УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ» входять більше 90% підприємств вугільної промисловості державної та приватної форми власності, включно з підприємствами Мінтопенерго та компанії ДТЕК. Кількість найманих працівників, працюючих у роботодавців, що входять до складу Об`єднання, більше 250 тис. Додаткову інформацію можна отримати на сайті організації www.frupek.org.ua