Вугілля з «копанок» забирає 6 млн тонн споживання, — профспілки

Державні і приватні шахти опинилися в критичній ситуації, пов’язаній із профіцитом вугільної продукції та зниженням цін на неї. Одна з причин – нелегальний видобуток вугілля: профіцит на ринку складає близько 5,5 млн тонн, а видобуток з «копанок» забирає близько 6 млн тонн споживання на себе.

   Про це під час зустрічі представників ДТЕК з профспілкою працівників вугільної промисловості сказав голова ЦК ППВП, народний депутат Віктор Турманов.

   Як повідомили ZAXID.NET у департаменті зі зв\’язків із громадськістю ДТЕК, під час було створено робочу групу з питань підвищення соціальної захищеності працівників шахт. Особливу увагу учасники звернули на затягування підписання енергетичного балансу України на 2013 рік, зростання нелегального видобутку вугілля, неплатежі держпідприємств за електроенергію. Все це, за їх словами, не дозволяє планувати закупівлі вугілля на ТЕС країни і ставить під загрозу своєчасність розрахунків за спожиту продукцію, що може призвести до значних збитків вугільних підприємств і соціальної дестабілізації у вугледобувних регіонах.

   Крім того, профспілки хвилює система оплати праці на підприємствах ДТЕК. У відповідь на це генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко пояснив, що на сьогодні зарплати на вугільних підприємствах ДТЕК вищі, ніж на державних шахтах. «Незважаючи на складну ситуацію в галузі, ДТЕК забезпечив зростання зарплат працівників та інвестиції в модернізацію виробництва. Середня заробітна плата співробітників вугільних підприємств ДТЕК у 2012 році зросла на 16,2%, порівняно з 2011 роком (на державних шахтах – на 8,5%). За останні два роки зростання зарплат гірників ДТЕК склало 33,6%», – додав виконавчий директор ДТЕК Юрій Риженков.

«Ми бачимо готовність керівників ДТЕК до діалогу і будемо його продовжувати в межах підписаної галузевої угоди і колективних договорів підприємств. Є згода щодо принципових питань, а деталі пропрацює створена робоча група. Найближчим часом я, як учасник профільного парламентського комітету, спільно з колегами подам депутатський запит уряду для пошуку вирішення проблем»
, – пояснив голова Віктор Турманов.