/У Донецьку 9-14 вересня пройдуть VIII Міжнародні змагання гірничорятувальників

У Донецьку 9-14 вересня пройдуть VIII Міжнародні змагання гірничорятувальників

З 9 по 14 вересня 2012 року в Донецьку пройдуть VIII Міжнародні змагання гірничорятувальників, в яких візьмуть участь 26 команд з 13 країн світу, в тому числі з Польщі, Канади, Китаю, Австралії, Росії, Індії, Казахстану, Румунії, Монголії, Словаччини, Туреччини, В\’єтнаму та України. Загальна чисельність іноземних делегацій становить понад 350 осіб.

Україну на змаганнях представлятимуть команди Оперативного (м.Донецьк), 6-го (м. Торез) та 5-го (м. Красний Луч) воєнізованих гірничорятувальних загонів, які є кращими за підсумками змагань серед всіх підрозділів ДВГРС України.

Змагання гірничорятувальників пройдуть в спеціалізованому виставковому центрі «Експодонбас» за чотирма видами, а саме:

— проведення розвідки гірських виробок з метою виявлення людей, надання їм допомоги і ліквідації пожежі;
— надання невідкладної медичної допомоги потерпілому;
— визначення несправності гірничорятувальної техніки;
— вирішення інженерного завдання з вибору способу ліквідації аварії.

Оцінка дій команд виконуватиметься згідно з міжнародними правилами.

На місці проведення змагань змонтовані 12 полігонів, 4 з яких імітують гірничі виробки шахт, загальною протяжністю 1080м.

В Україні подібні змагання проводяться вперше, і тим не менше вони найбільш представницькі і масштабні порівняно з усіма попередніми. Раніше змагання гірничорятувальників проводилися в Австралії, Китаї, Польщі, США.

Організаторами змагань виступають Міжнародна рятувальна асоціація, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Донецька міська рада, Донецький завод гірничорятувальної апаратури, Державна воєнізована гірничорятувальна служба України.

Весь комплекс робіт з підготовки та проведення VIII Міжнародних змагань гірничорятувальників знаходиться на особистому контролі у Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка.