/Шахта «Білоріченська» повернулася в державну власність

Шахта «Білоріченська» повернулася в державну власність

Шахта «Білоріченська» повернулася в державну власністьШахта «Білоріченська» повернулася в державну власність

Шахта «Білоріченська» (смт. Білоріченський Лутугинського району Луганської області) згідно з рішеннями судів повернута у державну власність та передана в управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Так, згідно з рішенням Господарського суду м. Києва від 15.12.2011 було визнано недійсним рішення позачергових загальних зборів від 19.11.2010 Державного відкритого акціонерного товариства «Шахта «Білоріченська» дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Луганськвугілля», згідно з яким Державне відкрите акціонерне товариство «Шахта «Білоріченська» дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Луганськвугілля» було припинено шляхом реорганізації в Товариство з обмеженою відповідальністю «Шахта «Білоріченська».

Державну реєстрацію ТОВ «Шахта «Білоріченська» за рішенням суду було скасовано.

Це рішення було підтверджено у судах вищих інстанцій — рішеннями Київського апеляційного господарського суду від 14.02.2012 та рішеннями Вищого господарського суду від 12.04.2012 та 25.06.2012.

За наказом Міненерговугілля від 15 серпня 2012 року, виконуючим обов’язки голови правління Державного відкритого акціонерного товариства «Шахта «Білоріченська» дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Луганськвугілля» було призначено Володимира Володимировича Ровенського. З 3 вересня 2012 року він приступив до виконання своїх обов’язків.

Що стосується інформації, розповсюдженої 14.09.2012 в деяких інтернет-ЗМІ щодо, начебто, проблем у роботі шахти, то ця інформація не відповідає дійсності.

За інформацією керівника підприємства Володимира Ровенського, шахта працює в звичайному режимі: зокрема зранку 14 вересня робоча чергова зміна шахтарів приступила до виконання планових робіт.

Слід також зазначити, що після повернення шахти у держвласність зарплата шахтарів стала розраховуватися за новими тарифними ставками, розрахованими із мінімальної зарплати 1073 гривні. До цього часу заробітну плату шахтарям нараховували з розрахунку мінімальної зарплати у 888 гривень.

Крім того, зараз завершується процес укладення договору з Державним підприємством «Вугілля України» щодо реалізації Державним відкритим акціонерним товариством «Шахта «Білоріченська» вугілля, видобутого на шахті, за цінами значно вищими, аніж до повернення шахти у державну власність.

Переглядаються та приводяться до законодавчо встановлених нормативів й інші соціальні стандарти життя шахтарів.