2015 року на територію країн Митного Союзу буде допускатися тільки продукція, що відповідає положенням технічних регламентів. На сьогоднішній день вже вступили в дію 14 регламентів, що визначають вимоги до якості і безпеки ліфтів, піротехнічних виробів, засобів індивідуального захисту, іграшок, упаковки, продукції для дітей та підлітків, парфумерії та косметики, продукції легкої промисловості, палив, різноманітних машин. У 2014-2015 роках набудуть чинності ще 52 регламенти, зокрема стосовно вугілля та продуктів його переробки.
За участі ВГО ОРВП «Укрвуглероботодавці» при Федерації роботодавців України розпочав роботу Комітет технічного регулювання, завданням якого є захист інтересів українських виробників у ході розробки технічних регламентів Митного союзу, а також адаптація українських експортерів до нових умов роботи на ринках Росії, Білорусі та Казахстану.
У роботі першого засідання Комітету технічного регулювання взяли участь представники організацій роботодавців десяти галузей. Від Об’єднання у заході прийняв участь Заступник генерального директора Ростислав Куринько. Розпочато прийом зауважень до технічних регламентів Митного союзу.
4 квітня 2013 Глава Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ заявив, що український бізнес має зберегти свої позиції на ринках країн Митного союзу, незважаючи захисні торговельні бар’єри, що вводяться. Зокрема, українські підприємства повинні враховувати нові вимоги до якості продукції, які країни Митного союзу вводять з 2015 року. В іншому випадку щорічні обсяги експорту продукції з України в Росію, Білорусію і Казахстан можуть скоротитися на 14,8 млрд. доларів. Це становить 67% нинішніх обсягів експорту в країни об’єднання і 18% від загального обсягу експорту. У результаті такого скорочення обсягів продажів товарів на зовнішні ринки роботу можуть втратити близько 200 тисяч осіб.
На сьогоднішній день українські підприємства вугільної галузі через ВГО ОРВП «Укрвуглероботодавці» можуть запропонувати зміни до технічних регламентів. Зокрема, українські підприємства вугільної галузі — експортери мають можливість вносити свої пропозиції щодо вимог до вугілля та продуктів його переробки. Попередній запланований термін розгляду питань вугілля – кінець 2013 року.
До відома: Всеукраїнське галузеве об’єднання організацій вугільної промисловості «УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ» – найпотужніша всеукраїнська організація роботодавців вугільної промисловості, яка представляє інтереси роботодавців в економічних та соціально-трудових відносинах з владою та профспілками на національному, галузевому, територіальному та місцевому рівні. На сьогоднішній день «УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ» об’єднує 5-ть обласних організацій роботодавців вугільної промисловості (Донецька, Луганська, Львівська, Волинська, Дніпропетровська) та Київська міська організація роботодавців (Загальна кількість членів – 30), до складу «УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ» входять більше 90% підприємств вугільної промисловості державної та приватної форми власності, включно з підприємствами Мінтопенерго та компанії ДТЕК. Кількість найманих працівників, працюючих у роботодавців, що входять до складу Об`єднання, більше 250 тис. Додаткову інформацію можна отримати на сайті організації www.frupek.org.ua