ЗАКОН №2386 ПРО ПОГАШЕННЯ БОРГІВ СТАБІЛІЗУЄ СИТУАЦІЮ НА РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

ЗАКОН №2386 ПРО ПОГАШЕННЯ БОРГІВ СТАБІЛІЗУЄ СИТУАЦІЮ НА РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ  

Як повідомляють ЗМІ, президент України підписав закон №2386 «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електроенергії», який передбачає механізми погашення боргів у сумі близько 30 млрд грн, які виникли до 1 липня 2019р, перед генеруючими компаніями з боку ДП «Енергоринок».

Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України вважає важливим це рішення та сподівається на те, що будуть вжиті подальші кроки, направлені на імплементацію норм цього закону.

Закон №2386, зокрема, пропонує врегулювати заборгованість шляхом взаєморозрахунків та списання боргів. Взаєморозрахунки пропонується почати з вугільних шахт, підприємств водопостачання Донбасу (наприклад, КП «Вода Донбасу») та постачальників електроенергії на неконтрольовану територію («Луганське енергетичне об’єднання») – їм будуть погашені борги за електроенергію з державного бюджету за рахунок надходжень з акцизу на електроенергію, а також за рахунок списання боргів по ПДВ, податку на прибуток і дивідендам.

Списанню підлягають борги за схемою: вугільні шахти — ДП «Регіональні електричні мережі» та ДП «Укрінтеренерго» — ДП «Енергоринок» — ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго». Крім того, уряд має в місячний строк збільшити статутний фонд державних генеруючих компаній за рахунок цільової емісії ОВДП на суму боргів ДП «Енергоринок» перед атомною та гідрогенеруючою компаніями.

Також закон визначає можливість списання боргів операторів системи розподілу перед «Енергоринком» та боргу останнього перед НЕК «Укренерго». Після врегулювання боргів Кабмін має ухвалити рішення про припинення діяльності «Енергоринку», що має відбутися з 1 січня 2021р.

Федерація наголошує, що прийняття та підписання закону №2386 є одним з необхідних заходів зі стабілізації ситуації на ринку електричної енергії. Адже накопичені борги стали чи не найголовнішою проблемою, що унеможливлює нормальну роботу та подальший розвиток енергетики України.

Крім того, погашення боргів є передумовою фінансово-економічного збалансування роботи ринку електричної енергії та фінансового оздоровлення енергетичної галузі країни.

Проте, з метою забезпечення сталого оздоровлення і збалансування паливно-енергетичного комплексу після врегулювання боргів на ринку уряду та відповідним державним органам необхідно вжити заходів, які вирішили б проблеми, через які зазначені борги накопичуються. Зокрема, необхідно забезпечити виконання Прогнозного енергетичного балансу на 2020 рік, усунути фінансово-економічні дисбаланси на ринку електроенергії, переглянути існуючий механізм ПСО, вирішити проблему неплатників за спожиту електроенергію, перш за все, шахт та водоканалів тощо.

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Апаратник вуглезбагачення»

Галузева рада при Всеукраїнському об’єднанні організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» у вугільно-промисловому комплексі згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017)  повідомляє про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Апаратник вуглезбагачення».

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Апаратник вуглезбагачення» за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1gs0sxYBwEuap9rPIsa1-aqUJkXPzdhAN (файл –ПС Апаратник вуглезбагачення). Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 17 серпня 2020 року.

 

1.

Найменування організатора розробки профстандарта

ТОВ «ДТЕК»

2.

Розробник

Галузева рада у вугільно-промисловому комплексі

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Апаратник вуглезбагачення

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради: 
Анна Кутєпова 
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «17» серпня 2020 року

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)

до «24» серпня 2020 року   

ЛИСТ ФРУПЕК ГОЛОВІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ А.ГЕРУСУ ЩОДО КРИЗОВОЇ СИТУАЦІЇ У ВУГІЛЬНІЙ ГАЛУЗІ

ЛИСТ ФРУПЕК ГОЛОВІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ А.ГЕРУСУ ЩОДО КРИЗОВОЇ СИТУАЦІЇ У ВУГІЛЬНІЙ ГАЛУЗІ
13 липня 2020 року Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України направила лист на адресу Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг А.Геруса щодо необхідності виведення вугільної галузі країни з кризи. 
«Ми переконані в тому, що ситуація у вугільній галузі потребує прийняття невідкладних рішень, спрямованих на виведення підприємств вугледобувної галузі з режиму простою, повернення тисяч працівників на робочі місця, виплату заборгованості із заробітної плати та відновлення роботи ринку збуту вітчизняного вугілля», — йдеться у листі.
ФРУПЕК вважає, що чиновники, політики та високопосадовці, які довели галузь до сьогоднішнього стану, мають нести особисту відповідальність. Федерація також звернулась до А.Геруса з проханням проінформувати щодо законодавчих ініціатив, спрямованих на вирішення проблемних питань вугільної галузі, а також щодо бачення майбутнього вітчизняної вугільної галузі.
Зі свого боку Федерація роботодавців ПЕК готова надавати всебічну експертизу для вирішення кризової ситуації в енергетиці країни, оскільки зацікавлена в стабільному функціонуванню енергетичної системи України та підвищенні енергетичної незалежності держави.

лист №22 Герусу А.М.

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Машиніст компресорних установок»

Галузева рада при Всеукраїнському об’єднанні організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» в електроенергетичному комплексі згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017)  повідомляє про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Машиніст компресорних установок».

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Машиніст компресорних установок» за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1gs0sxYBwEuap9rPIsa1-aqUJkXPzdhAN (файл – ПС МКУ). Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 10 серпня 2020 року.

 

1.

Найменування організатора розробки профстандарта

ТОВ «ДТЕК»

2.

Розробник

Галузева рада в електроенергетичному комплексі

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Машиніст компресорних установок

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради:
Анна Кутєпова
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «10» серпня 2020 року

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (протягом 1 тижня)

до «17» серпня 2020 року   

ФРУПЕК: НЕОБХІДНО АКТИВІЗУВАТИ ЗУСИЛЛЯ ВЛАДИ З ПОДОЛАННЯ КРИЗИ В ЕНЕРГЕТИЦІ. ШАХТАРІ ПОВИННІ МАТИ РОБОТУ ТА ЗАРПЛАТУ

ФРУПЕК: НЕОБХІДНО АКТИВІЗУВАТИ ЗУСИЛЛЯ ВЛАДИ З ПОДОЛАННЯ КРИЗИ В ЕНЕРГЕТИЦІ. ШАХТАРІ ПОВИННІ МАТИ РОБОТУ ТА ЗАРПЛАТУ
Системна криза в енергетиці України спричинила чергові протести шахтарів. Так, 30 червня вітчизняні гірники вкотре приїхали до Києва, щоб розпочати безстрокову акцію під будівлями органів влади. Вони вимагають, перш за все, виплатити заборгованість із заробітної плати перед працівниками державних шахт, що складає понад 1,1 млрд грн. Серед інших вимог — відправити у відставку чиновників, відповідальних за створення штучної кризи в енергетиці, вирішити проблеми галузі та відновити роботу вугільних підприємств.
Протестувальники зібрались з усіх вуглевидобувних регіонів України, вони представляють інтереси державних та приватних підприємств, на яких працюють понад 50 тисяч українців.
Непрофесійні дії влади, а також низка сезонних факторів призвели до глибоких кризових явищ в електроенергетичному комплексі. До катастрофічних наслідків у галузі привели, зокрема, рішення про імпорт електроенергії та вугілля з Росії, дискримінація теплової генерації, намагання адміністративно занижувати ціну на ринку, корупція в державній компанії «Центренерго» та формування величезних боргів, скасування дії формули «Ротердам+».
В результаті всі основні енергетичні компанії та підприємства працюють або зі збитками, або накопичили величезні борги, більшість шахт знаходяться у вимушеному простої. Вугілля українських шахт залишилось непотрібним для теплової генерації, його запаси на складах ТЕС та шахт станом на 1 квітня ц.р. складають близько 2,8 млн тон, що на 79% більше, ніж в минулому році та в 5 разів перевищують норму.
Разом з тим, формула «Ротердам+», що діяла до 1 липня 2019 року, дозволяла забезпечувати стабільну роботу енергосистеми країни. Прозоро визначаючи прогнозну ціну на вугілля, необхідну для розрахунку ціни електроенергії для промислових споживачів, вона тим самим забезпечувала стабільну роботу вітчизняної вуглевидобувної галузі, дозволяла завантажувати роботою шахтарів та не накопичувати борги із заробітної плати, а також стримувала зростання тарифів.
Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України наголошує на необхідності активізації зусиль влади з подолання кризи в енергетиці, створення умов для оздоровлення ринку електричної енергії та відновлення української економіки. У цьому контексті важливим є конструктивний діалог між представниками усіх підприємств енергетичного ринку. Вітчизняні шахти повинні працювати для потреб теплової генерації, шахтарі мають бути забезпечені роботою та зарплатою.