Лист Федерації роботодавців ПЕК України на адресу Голови НКРЕКП щодо зауважень та пропозицій до проекту Постанови НКРЕКП, що проходить відкрите обговорення

Лист Федерації роботодавців ПЕК України на адресу Голови НКРЕКП щодо зауважень та пропозицій до проекту Постанови НКРЕКП, що проходить відкрите обговорення.
27 травня 2020 року Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України направила лист на адресу Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо зауважень та пропозицій до проекту Постанови НКРЕКП, «Про внесення Змін до деяких постанов НКРЕ та НКРЕКП» (зміни до постанови НКРЕ №899, постанови НКРЕ №1009, постанови НКРЕ №1029 та постанови НКРЕКП №1175), що проходить відкрите обговорення.
В листі, зокрема, зазначається, що проектом змін передбачається зниження фінансового ресурсу енергорозподільних підприємств у порівнянні з чинними редакціями документів, що стримуватиме розвиток електричних мереж операторів систем розподілу, ставить під ризики досягнення цільових показників якості електроенергії, та збільшить рівень втрат у мережах. Крім того, такі зміни можуть негативно вплинути на прийняття пілотними операторами систем розподілу рішення щодо переходу на стимулююче регулювання з 2021 року та спричинити значні зволікання із запровадженням стимулюючого тарифоутворення в Україні.
З метою попередження цього Федерація просить врахувати підготовлені своїми експертами зауваження та пропозиції до вказаного проекту Постанови НКРЕКП.

Xerox Scan_27052020102202

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Слюсар з ремонту устаткування подавання палива»

Повідомляємо про продовження доопрацювання Проекту професійного стандарту «Слюсар з ремонту устаткування подавання палива» у зв’язку із ситуацією в країни «COVID – 19».
Протокол Галузевої ради в електроенергетичному комплексі про прийняття рішення про продовження строку громадських обговорень профстандарту «Слюсар з ремонту устаткування подавання палива» № 37 від 25.05.2020 за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1wYSlpxjKuc29Q_WJLk5DnZq-bPQ46e4G.
Ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Слюсар з ремонту устаткування подавання палива» можна за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/0B0NFakIubrvrWGlqZGprS1pxRTA (файл — СРУПП). Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 26 червня 2020 року

1.
Найменування організатора розробки профстандарта
ТОВ «ДТЕК»

2.
Розробник
Галузева рада в електроенергетичному комплексі

3.
Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів
Слюсар з ремонту устаткування подавання палива

4.
Контактні особи
Секретар Галузевої ради:
Анна Кутєпова
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com
Секретар ФР ПЕКУ
Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14
E-mail frupek@ukr.net

5.
Строк подання пропозицій, зауважень
(1 місяць)
до «26» червня 2020 року

6.
Формат подання пропозицій, зауважень
Електронна  форма

7.
Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)
до «3» липня 2020 року

ФРУПЕК очікує на стабілізацію ситуації в енергетичному секторі

ФРУПЕК ОЧІКУЄ НА СТАБІЛІЗАЦІЮ СИТУАЦІЇ В ЕНЕРГЕТИЧНОМУ СЕКТОРІ
Згідно з інформацією Міністерства енергетики та захисту довкілля, Кабінет Міністрів України змінив механізм покладання спеціальних зобов’язань (ПСО), а також відредагував порядок проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами.
Зазначені зміни відбулись шляхом схвалення відповідних проектів урядових постанов, що були підготовлені Мінекоенерго з метою реалізації рішень Антикризового енергетичного штабу.
Зокрема, була зменшена обов’язкова частка продажу електроенергії НАЕК «Енергоатом», а додатковий ресурс, який з’явився у держпідприємства внаслідок цього, було виведено на ринок двосторонніх договорів. Таким чином, вивільнену електроенергію НАЕК «Енергоатом» зможе продавати на спеціальних аукціонах кінцевим великим непобутовим споживачам, без можливості її перепродажу.
Крім того, були зняті цінові обмеження на продаж електроенергії ДП «Гарантований покупець» та надано право підприємству продавати електроенергію за двосторонніми договорами.
Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України розраховує, що ухвалені зміни дозволять покращити фінансову ситуацію ДП «Гарантований покупець», ДП НАЕК «Енергоатом» та інших учасників ринку, знизити адміністративний вплив на ринкове ціноутворення.
Іншим важливим ефектом від таких антикризових заходів стане те, що промислові підприємства, особливо ті, що мають високу частку електроенергії у собівартості своєї продукції, матимуть змогу купувати електроенергію атомних електростанцій за конкурентними умовами.

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Машиніст вагоноперекидача»

Галузева рада при Всеукраїнському об’єднанні організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» у електроенергетичному комплексі повідомляє про продовження доопрацювання Проекту професійного стандарту «Машиніст вагоноперекидача» до 10.06.2020.

Ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Машиніст вагоноперекидача» за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/0B0NFakIubrvrWGlqZGprS1pxRTA (файл — МВО).

  1.

Найменування організатора розробки профстандарта

ТОВ «ДТЕК»

2.

Розробник

Галузева рада в електроенергетичному комплексі

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Машиніст вагоноперекидача

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради:
Анна Кутєпова
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «10» червня 2020 року

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)

до «17» червня 2020 року

Позитивом є увага держави до проблем вугільної галузі

ПОЗИТИВОМ Є УВАГА ДЕРЖАВИ ДО ПРОБЛЕМ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ
Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу вважає важливими наміри Уряду України зі справедливої трансформації вугільної галузі країни, а також плани Всесвітнього банку і Німеччини щодо надання Україні експертної та фінансової допомоги для реалізації цього проекту.
Вітчизняна вугільна галузь тісно пов’язана з енергетичним сектором, оскільки вона забезпечує українським вугіллям теплові електростанції, які є основним його споживачем. Для швидкого виходу з кризи в паливно-енергетичному комплексі необхідно забезпечити стабільну роботу теплової генерації, яка бере безпосередню участь в регулюванні енергетичної системи України. Це дозволить завантажити роботою українські шахти, зберегти десятки тисяч робочих місць та покращити соціально-економічну ситуацію у вугледобувних регіонах країни.
Реалізація проекту справедливої трансформації вугільної галузі має забезпечити подальший розвиток прибуткових шахт та соціальної інфраструктури у відповідних регіонах, а також допомогти на державному рівні запровадити правильний, соціально справедливий підхід до консервації шахт, які на сьогодні повністю вичерпали свій ресурс.
В цьому контексті важливим та необхідним є створення Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів на чолі з Прем’єр-міністром, який має формувати стратегічне бачення сталого розвитку вугільних регіонів, координувати зусилля держави з реформування і розвитку державного вугледобувного комплексу, сприяти залученню коштів на реалізацію відповідних проектів.
Крім того, затвердження Мінекоенерго нового Прогнозного енергетичного балансу; розробка паливного балансу, в якому визначені необхідні обсяги вугілля та іншого палива для виробництва електроенергії; створення Експертної ради Мінекоенерго; інші заходи, прийняті урядовим Антикризовим енергетичним штабом, спрямовані на оздоровлення енергетики, свідчать про значну увагу з боку держави до проблем галузі, що накопичились останнім часом та призвели до безпрецедентної масштабної кризи.
Доброю новиною останніх днів стало відновлення роботи шахт «Павлоградвугілля». Сподіваємось, що ситуація в енергетиці дозволить найближчим часом завантажити роботою також шахти «Добропіллявугілля».
Федерація розраховує, що ці кроки зможуть стабілізувати функціонування енергосистеми України і забезпечити сталу роботу вугледобувного сектору та сподівається, що у подальшому будуть здійснені заходи з фінансово-економічного збалансування енергосистеми та врегулювання боргів на ринку електричної енергії. Очікуємо, що вказані заходи стануть систематичними та слугуватимуть не лише стабілізації, а й забезпечать сталий розвиток галузі на багато років наперед.

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Гірник на допоміжних роботах у шахті»

Згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017) повідомляємо про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Гірник на допоміжних роботах у шахті» (повторно).

 

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Гірник на допоміжних роботах у шахті» за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1gs0sxYBwEuap9rPIsa1-aqUJkXPzdhAN  (файл – ГДР)Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 15 червня 2020 року.

 

1.

Найменування організатора розробки профстандарта

ДТЕК

2.

Розробник

Міжгалузева робоча група

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Гірник на допоміжних роботах у шахті

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради: 
Анна Кутєпова 
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail 
KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «15» червня 2020 року

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)

до «22» червня 2020 року   

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Прохідник»

Згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних станда2ртів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017) повідомляємо про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Прохідник».

 

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Прохідник» за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/0B0NFakIubrvrR255UkpSM0F5MVk (файл – Прохідник). Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 15 червня 2020 року.

 

1.

Найменування організатора розробки профстандарта

ТОВ «ДТЕК»

2.

Розробник

Галузева рада у вугільно-промисловому комплексі

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Прохідник

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради: 
Анна Кутєпова 
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «15» червня 2020 року

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)

до «22» червня 2020 року   

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Постачальник кріпильних матеріалів у шахту»

Згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017) повідомляємо про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Постачальник кріпильних матеріалів у шахту».

 

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Постачальник кріпильних матеріалів у шахту» за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1gs0sxYBwEuap9rPIsa1-aqUJkXPzdhAN?usp=sharing  (файл – Постачальник КМ). Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 15 червня 2020 року.

 

1.

Найменування організатора розробки профстандарта

ТОВ «ДТЕК»

2.

Розробник

Галузева рада у вугільно-промисловому комплексі

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Постачальник кріпильних матеріалів у шахту

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради: 
Анна Кутєпова 
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «15» червня 2020 року

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)

до «22» червня 2020 року   

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Гірник»

Згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017) повідомляємо про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Гірник».

 

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Гірник» за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1gs0sxYBwEuap9rPIsa1-aqUJkXPzdhAN  (файл – Гірник). Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 15 червня 2020 року.

 

1.

Найменування організатора розробки профстандарта

ТОВ «ДТЕК»

2.

Розробник

Галузева рада у вугільно-промисловому комплексі

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Гірник

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради: 
Анна Кутєпова 
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «15» червня 2020 року

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)

до «22» червня 2020 року   

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту»Машиніст гірничих виїмкових машин»

Згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017) повідомляємо про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Машиніст гірничих виїмкових машин».

 

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Постачальник кріпильних матеріалів у шахту» за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1gs0sxYBwEuap9rPIsa1-aqUJkXPzdhAN?usp=sharing  (файл – МГВМ Професійний стандарт). Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 15 червня 2020 року.

 

1.

Найменування організатора розробки профстандарта

ТОВ «ДТЕК»

2.

Розробник

Галузева рада у вугільно-промисловому комплексі

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Машиніст гірничих виїмкових машин

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради: 
Анна Кутєпова 
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «15» червня 2020 року

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)

до «22» червня 2020 року