25 жовтня 2019 року відбулася Х Конференція Федерації роботодавців ПЕК України, на якій було обрано персональний склад Федерації.

Склад Ради Федерації роботодавців ПЕК України:

Татаринов Анатолій Арефійович – Голова Ради Федерації  роботодавців ПЕК України;

Туров Олександр Анатолійович – Заступник Голови Федерації роботодавців ПЕК України;

Чех Сергій Михайлович — Заступник Голови Федерації роботодавців ПЕК України;

Янко Станіслав Васильович – Радник Генерального директора Виконавчої дирекції Федерації роботодавців ПЕК України.

Віннікова Наталія Олександрівна – Директор  ПрАТ “НЕК”Укренерго”;

Горовой Олександр Олександрович – В.о. Голови Львівської обл. орг. роботодавців вугільної промисловості, заступник Генерального директора ДП “Львіввугілля”;

Рибальченко Дмитро Валерійович – Менеджер Департаменту із взаємодії з профспілковими організаціями і регіональними властями ДТЕК Енерго;

Стельмащук Тарас В’ячеславович – Керівник напряму з управління персоналом генерації електроенергії дирекції з управління персоналом;

Шевченко Олександр Миколайович – В.о. Голови Донецької обл. орг.. роботодавців вугільної промисловості, помічник генерального директор ДП “Селидіввугілля”.

 

 

Вчора Європейською Бізнес Асоціацією було проведено засідання круглого столу на тему:,,Ринок відновлювальної електроенергії»

Вчора Європейською Бізнес Асоціацією було проведено засідання круглого столу на тему:,,Ринок відновлювальної електроенергії» з запропонованими для обговорення питаннями:

-останні законодавчі ініціативи;

-пошук оптимального рішення.

Від імені Федерації Работодавців ПЕК на засіданні круглого столу виступив Сергій Чех, який висловив позицію Федерації ПЕК по означеним питанням та оприлюднив пропозиції нашої громадської організації спрямовані на вирішення проблем розвитку виробництва електроенергії з відновлювальних джерел.
Приводимо тези виступу та текст пропозицій Федерації Роботодавців ПЕК,

ТЕЗИ ВИСТУПУ на засіданні круглого столу

 ,,ЕВА Expert Talk ,,Ринок відновлювальної електроенергії’’.

Розділ 1. Останні законодавчі ініціативи.

Якщо коротко – то останні ініціативи законодавців- продовження і посилення зусиль спрямованих на демонтаж реформ. Не працює ринок допоміжних послуг. Ринок спотворений виведенням за межі конкуренції  90%  е/енергії Енергоатома та 35%  е/енергії Укргідроенерго. Намір кроссубсидіюванням вирішити застарілі проблеми централізованого теплопостачання від ТЕЦ. Яскравим проявом того, що законодавці є прихильниками неринкових методів управління стало прийняття проекту закону  про встановлення ,,граничних цін’’ на всіх сегментах організованих ринків: на ринку на добу наперед; на внутрішньодобовому ринку;  продажу послуг з балансування та граничної ціни продажу допоміжних послуг. Замість дострокової відміни граничної ціни в нічній зоні, яка повністю себе дискредитувала і продовжує наносити шкоду, законодавці прагнуть назавжди закріпити шкідливу практику обмеження, а вірніше сказати – регулювання цін. Важко припустити, що законодавців влаштовує організація ринку на якому відсутні економічні стимули і який приречений на неминуче згортання виробництва.

Але головною новелою з останніх законодавчих ініціатив, на мою думку, є скасування гарантії на повний викуп електроенергії з ВДЕ для виробників, потужність яких більше за 150 Мвт.

По-перше: про наслідки таких змін, у разі якщо вони будуть прийнятими. Норма є  дискримінаційною і це може у разі оскарження завдати нашій країні не тільки репутаційних втрат, але й матеріальних збитків. Крім того скасування гарантій призведе до гальмування виробництва з ВДЕ, що в свою чергу погіршить паливний баланс країни. Мушу нагадати, що баланс первинного палива, з якого виробляється е/енергія є дефіцитним внаслідок нестачі вугілля вітчизняного видобутку і повної залежності від імпорту ядерного палива. Тобто це негативно вплине на рівень енергетичної безпеки.

По-друге: стиль, в якому проекти змін готувалися і приймалися. ВРУ попереднього скликання приймала, а потім відміняла дискримінаційний відносно СЕС домогосподарств закон. Зараз чомусь  завинили великі ВДЕ виробники. Чому саме великі, потужність яких більша за 150 Мвт? І сонячна і вітроенергетична станція потужністю 150Мвт складається десь з 50 генеруючих модулів. Технологічні особливості і великих і малих СЕС та ВЕС однакові і всім відомі. Приєднання всіх СЕС та ВЕС здійснено після виконання технічних умов, які в тому числі містять технічні вимоги щодо розвитку магістральних і розподільчих мереж, виконання яких мало забезпечити постійну, без перешкод і обмежень видачу потужності від кожного об’єкта виробництва з ВДЕ. ТУ виконані, тож про які обмеження чи відключення виробників з ВДЕ може йти мова? Хіба що, справді завинили!

Характерною рисою цієї законодавчої ініціативи є те, що вона була прийнята профільним комітетом ВРУ без обговорення в українському бізнес середовищі і без консультацій з Віденським офісом Енергетичного Співтовариства. Рішення вирогідно готувалося за логікою: від великих виробників з ВДЕ – велика шкода, тому їх можна відключати будь-коли і без відшкодування збитків. Чому оціночні судження можуть замінити висновки і рекомендації ,,Звіту з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей’’? Чому розроблені за підсумками 2017 та 2018 років Звіти до сьогодні не розглянуті? І чи містять вони вимоги відключати великих виробників з ВДЕ для підтримання належного рівня операційної безпеки? І це єдиний спосіб? Чи най дешевший? І чи не є обов’язком оператора системи передачі здійснювати випереджаючий розвиток власних мереж задля сприяння розвитку альтернативної енергетики? Чому не поставлене питання про створення резерву потужності, в тому числі маневрової, як способу забезпечення гармонійного спів-існування і розвитку традиційної та відновлювальної енергетики? Питань багато, а відповідь одна – відключати! Обмеження будівництва, а тим більше обмеження виробництва ВДЕ станцій не може бути нашою відповіддю. ВДЕ це не тільки наш український вибір. Це цивілізаційний вибір і кон’юнктурні міркування не можуть стати йому на заваді.

Розділ 2. Пошук оптимального рішення.

Перш за все треба виконати всі передбачені ЗУ ,,Про ринок…’’ кроки, а саме:

-провести широку фахову дискусію по ,,Звіту з оцінки..’’

-на підставі висновків і рекомендацій, які мають бути затверджені Регулятором у складі ,,Звіту…’’ визначити ,,План першочергових заходів із забезпечення сталого розвитку ОЕС України’’.

Цей План має містити оцінку ефективності і термін реалізації тих проектів, які перебувають в стадії будівництва, або по яких розроблені технічні рішення. Це насамперед 4-й енергоблок Дністра та Канівська ГАЕС та забезпечення видачи потужності з цих електростанцій.

До кінця поточного року мають бути розроблені умови конкурсу з створення резерву потужності, в тому числі, у разі потреби, маневрової.

Прискорити розробку нормативної бази із забезпечення будівництва, експлуатації та правил роботи в ринку накопичувачів електроенергії, як індустріальних так і побутових.

Для зниження впливу вартості ,,зеленої енергії’’ на кінцеві тарифи потрібно врешті-решт започаткувати проведення ,,зелених аукціонів з укладанням договорів на 15-20 років. Зниження вже завтра тарифів на новозбудовані станції дозволить ,,м’яко’’ ввести ,,зелену енергетику’’ в ринкові умови, а галузі отримати кошти для реалізації вищеозначених заходів з розвитку ОЕС України.

Сергій Чех. 29 жовтня 2019 р. місто Київ.

17-го жовтня, відбулося перше засідання комітету паливно-енергетичного комплексу при Федерації роботодавців України.

За ініціативи Федерації роботодавців ПЕК України президія Федерації роботодавців України 16 жовтня прийняла рішення про заснування цього комітету, і вже наступного дня генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов відкрив засідання в якому взяли участь керівники та менеджери вищої ланки Енергоатому,  Укргідроенерго, ГО ,,Енергетичний омбудсмен’’,  Донбасенерго та Східенерго.

Учасники засідання задекларували готовність до пошуку рішень в діалозі між учасниками ринку та споживачами, до досягнення компромісу та його закріпленню в регуляторній практиці та законодавстві України. Важливим приводом до дискусії став оприлюднений Віденським офісом  Енергетичного Співтовариства  огляд перебігу реформ в енергетиці в нашій країні та поточні висновки і рекомендації з цього приводу.

«Перше засідання комітету ПЕК слід вважати  вельми своєчасним та важливим. Учасниками засідання було відзначено, що характерною рисою законодавчої роботи молодих парламентарів стало прагнення Народних депутатів  в першому читанні та в цілому прийняти зміни до Закону України, «Про ринок електричної енергії» без обговорення їх з учасниками ринку, без консультацій з представниками Енергетичного Співтовариства, як того вимагає законодавство України. Тому члени комітету – учасники  засідання прагнуть якісної, фахової дискусії задля сприяння законодавчому супроводу реформ в електроенергетиці і розраховують на розуміння і підтримку споживачів та учасників ринку», —  зазначив  заступник Голови Федерації роботодавців ПЕК України Сергій Чех.

Федерація роботодавців ПЕК України запрошує приєднуватись до роботи Комітету.

Звернення Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України до Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг пана Геруса А.М., з проханням посприяти перегляду питання щодо відкриття імпорту електроенергії..

лист Герусу А.М.

Згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017) повідомляємо про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Гірничомонтажник підземний».

Згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017) повідомляємо про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Гірничомонтажник підземний».

 

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Гірничомонтажник підземний» за посиланням https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B0NFakIubrvrR255UkpSM0F5MVk (файл – Гірничомонтажник підземний). Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 07 листопада 2019 року.

 

1.

Найменування організатора розробки профстандарта

Федерація металургів України

2.

Розробник

Міжгалузева робоча група

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Гірничомонтажник підземний

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради:
Анна Кутєпова
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «07» листопада 2019 р.

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)

до «15» листопада 2019 р  

 

Галузева рада при Всеукраїнському об’єднанні організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» у вугільно-промисловому комплексі згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017) повідомляє про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Гірник на допоміжних роботах в шахтах».

Галузева рада при Всеукраїнському об’єднанні організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» у вугільно-промисловому комплексі згідно з вимогами п. 15 «Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» (постанова КМУ №373 від 31.05.2017)  повідомляє про початок громадських обговорень Проекту професійного стандарту «Гірник на допоміжних роботах в шахтах».

Пропонуємо ознайомитися з Проектом професійного стандарту «Гірник на допоміжних роботах в шахтах» за посиланням https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B0NFakIubrvrR255UkpSM0F5MVk  (файл — ГДР 2019). Зауваження та пропозиції до Проекту професійного стандарту направляти за адресою   frupek@ukr.net  до 09 листопада 2019 р.

 

1.

Найменування організатора розробки профстандарта

ТОВ «ДТЕК»

2.

Розробник

Галузева рада у вугільно-промисловому комплексі

3.

Назва професій, для яких розроблено Проекти професійних стандартів

Гірник на допоміжних роботах в шахтах

4.

Контактні особи

Секретар Галузевої ради:
Анна Кутепова
моб. +38 (050) 492 99 12
E-mail KutepovaAB@dtek.com

Секретар ФР ПЕКУ

Україна, 03680, м. Київ-142, провулок Приладний, буд. 2-А.
тел./факс: (044) 424-85-14

E-mail frupek@ukr.net

5.

Строк подання пропозицій, зауважень

(1 місяць)

до «09» листопада 2019 р.

6.

Формат подання пропозицій, зауважень

Електронна  форма

7.

Строк  опублікування  результатів обговорення на сайті (на протязі 1 тижня)

до «15» листопада 2019 р