Присутні на консультація представники сторін:
І. Від профспілкової сторони: Кондрюк С.М., Осовий Г.В., Рябко О.І., Сібільов В.Д., Дудник В.О., Андрієвський Ю.З.
ІІ. Від сторони роботодавців: Біленький С.Л., Глоба Д.М., Кузовой Ю.В., Мірошниченко О.В., Посохов С.В., Притоманов С.О.,
Від “УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІВ”: А.А.Татаринов, Заступник голови Об’єднання, Р.К.Богданов, Заступник голови Об’єднання – представник ДТЕК
ІІІ. Від сторони органів виконавчої влади: особисто: Постоюк О. О.,
Шнипко О.С., Острівна Л.Г., Віжул Н.В., Пилипчук О.Д., Гончаренко О.М.
СЛУХАЛИ: пропозицій сторін соціального діалогу щодо узгодження окремих позицій, які не увійшли до проекту Генеральної угоди на 2013 – 2015 роки та про можливі подальші дій щодо підготовки проекту Генеральної угоди до підписання.
В процесі обговорення представники Сторони роботодавців виловили пропозиції щодо комплексного врегулювання спірних питань, висловлених стороною профспілок до сторони роботодавців в листі СПО профспілок від 09.04.2013 № 04-18/443-СПО.
Представники Сторони профспілок надали оцінку запропонованим стороною роботодавців підходам до врегулювання розбіжностей, в процесі чого зазначили, що для Сторони профспілок однією з ключових умов підписання Генеральної угоди є обов’язкова наявність в її тексті положень щодо розміру ставки І тарифного розряду для працівників небюдетної сфери та єдиної тарифної сітки.
Сторони обговорили питання щодо визначення підходів до встановлення мінімальної заробітної плати, темпів зростання витрат на робочу силу в залежності від економічної ситуації та результатів діяльності підприємств, взаємозв\’язок мінімальних гарантій в оплаті праці із загальними витратами на оплату праці та зобов’язаннями, які підприємства беруть на себе в процесі залучення коштів на розвиток. Були всловлені думки щодо можливості запровадження щорічного визначення в Генеральній угоді (шляхом внесення відповідних доповнень) розмірів ставки І тарифного розряду за результатами тристоронній консультацій та аналізу статистичних даних щодо змін в в галузях та економіці. Представниками профспілкової сторони було запропоновано розглянути можливість встановлення у Генеральній угоді диференційованих по галузям ставок І тарифного розряду для не бюджетної сфери.
Сторона органів виконавчої влади проінформувала про консультації із стороною профспілок, в процесі яких були обговорені спірні положення визначені профспілковою стороною як такі, що потребують врегулювання для забезпечення умов для підписання Генеральної угоди.
За результатами обговорення учасники консультацій
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги пропозиції Сторони роботодавців щодо комплексного врегулювання спірних питань зазначених у листі СПО профспілок від 09.04.2013 № 04-18/443-СПО, а саме:
1) п.1 викласти в наступній редакції:
«На підприємствах, де використовується тарифна система оплати праці, встановлювати розмір тарифної ставки (посадового окладу) робітника І тарифного розряду не нижче 100,5% мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на початок відповідного року, та в залежності від економічного стану в галузі (на території)».
2) п.2 викласти у редакції запропонованій Стороною профспілок.
3) п. 3 викласти в наступній редакції: «Опрацювати протягом 2013 року питання щодо створення медичних служб на підприємствах усіх форм власності та у першу чергу на підприємствах з важкими та шкідливими умовами праці, у тому числі і щодо віднесення на собівартість видатків на фінансування цих служб, та внести Кабінету Міністрів України у І кварталі 2014 року узгоджені пропозиції».
4) п. 4 віднести до відповідного підрозділу «Сторони рекомендують…» та викласти в наступній редакції: «Проводити щорічне навчання громадських інспекторів з охорони праці із звільненням їх від роботи та збереженням середньої заробітної плати з метою забезпечення здійснення кваліфікованого громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону праці. Здійснювати за власні кошти зходи із заохочення громадських інспекторів профспілок до якісного виконання ними своїх функцій на умовах передбачених колективними договорами».
5) п.5 викласти у редакції запропонованій Стороною профспілок
2. Вважати за необхідне рекомендувати винести найбільш принципові розбіжності (Додаток 1 до цього протоколу) на консультації Прем’єр-міністра України, Голови СПО профспілок та Голови СПО роботодавців на національному рівні з метою вирішення цих питань по суті та визначення перспективи підписання Генеральної угоди на 2013-2015 роки.
3. З урахуванням рішень прийнятих за результатами консультацій, зазначених у пункті 2, ініціювати засідання Сіпальної робочої комісії для ведення колективних переговорів і підготовки проекту Генеральної угоди на новий строк з метою формування остаточного тексту проекту Генеральної угоди та таблиці розбіжностей. Визначити орієнтовну дату проведення такого засідання Спільної робочої комісії 3 червня 2013 року.
До відома: Всеукраїнське галузеве об’єднання організацій вугільної промисловості «УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ» – найпотужніша всеукраїнська організація роботодавців вугільної промисловості, яка представляє інтереси роботодавців в економічних та соціально-трудових відносинах з владою та профспілками на національному, галузевому, територіальному та місцевому рівні. На сьогоднішній день «УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ» об’єднує 5-ть обласних організацій роботодавців вугільної промисловості (Донецька, Луганська, Львівська, Волинська, Дніпропетровська) та Київська міська організація роботодавців (Загальна кількість членів – 30), до складу «УКРВУГЛЕРОБОТОДАВЦІ» входять більше 90% підприємств вугільної промисловості державної та приватної форми власності, включно з підприємствами Мінтопенерго та компанії ДТЕК. Кількість найманих працівників, працюючих у роботодавців, що входять до складу Об`єднання, більше 250 тис. Додаткову інформацію можна отримати на сайті організації www.frupek.org.ua