/З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ШАХТАРІ ОТРИМАЛИ НАГОРОДИ ВІД ФРУ ПЕК

З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ШАХТАРІ ОТРИМАЛИ НАГОРОДИ ВІД ФРУ ПЕК

З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ШАХТАРІ ОТРИМАЛИ НАГОРОДИ ВІД  ФРУПЕК

До Дня шахтаря Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України» нагородило працівників шахт, шахтоуправлінь та інших підприємств вуглевидобувної галузі Почесним знаком «Свята Варвара» та медаллю ім М.С.Сургая.

«За довготривалу, добросовісну, ініціативну роботу, значний особистий внесок у розвиток вугільної промисловості та видобуток вугілля, високий професіоналізм, забезпечення належних умов праці та з нагоди відзначення професійного свята Дня шахтаря», — сказано у відповідному протоколі засідання Ради ФРУПЕК.

***

Свята Варвара в багатьох країнах світу вважається покровителькою та захисницею людей, що працюють під землею — шахтарів. Вона стала заступницею всіх, хто має справу зі зброєю. Її образ часто можна побачити на прапорах. Також свята вважається захисницею від смерті від блискавки, ураганів та пожеж, покровителькою вмираючих. Саме тому був заснований Почесний знак «Свята Варвара», що став символом звитяги українських шахтарів, вшанування їх тяжкої праці та трудових подвигів.

Медаль  ім М.С.Сургая – незвичайна, проте, за загальним визнанням, надзвичайно престижна шахтарська нагорода, заснована на честь легендарного гірника, колишнього міністра вугільної промисловості країни Миколи Сафоновича Сургая, Героя України, народного депутата, вченого, видатного гірського інженера. Саме М.С.Сургаю належать слова «Вугілля врятує Україну, якщо Україна допоможе вугіллю».

Нагорода була викарбувана до Дня шахтаря та до 70-ї річниці звільнення Донбасу  від німецько-фашистських загарбників і початку відновлення шахт.

Зараз медаль імені М.С.Сургая та Почесний знак «Свята Варвара» стали достойними нагородами для всіх, хто своєю відданою працею забезпечує енергетичну безпеку країни. Нагороди традиційно вручаються в Україні з нагоди Дня шахтаря та Дня енергетика.