/ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ RAB-РЕГУЛЮВАННЯ – ШЛЯХ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ RAB-РЕГУЛЮВАННЯ – ШЛЯХ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ RAB-РЕГУЛЮВАННЯ – ШЛЯХ ДО ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

Під такою назвою на сторінках Главком.ЮЕй вийшла колонка заступника Голови Федерації роботодавців ПЕК України Сергія Михайловича ЧЕХА.

В черговий раз експерт з енергетичних питань, колишній заступник міністра палива та енергетики, а сьогодні – радник міністра енергетики України, член Експертної ради Міністерства енергетики України С.М.Чех звертається до широкого загалу, щоб торкнутися такого резонансного для електроенергетичного комплексу питання як запровадження в українських електричних мережах РАБ-регулювання.

В матеріалі, зокрема, наголошується, що саме введення стимулюючого тарифоутворення (RAB-моделі) за європейським зразком дозволить вирішити багато проблем української електроенергетики та створити стимули для інвесторів вкладати кошти в модернізацію електромереж та розвиток розподільчої інфраструктури. Це підтверджують вивчення відповідного міжнародного досвіду та розрахунки дослідження «Запровадження RAB-моделі в системі розподілу електроенергії в Україні», що провело державне підприємство «Укрпромзовнішекспертиза».

Порівнюючи європейську модель РАБ-регулювання з методологією, що запропонувала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) , С.М.Чех робить висновок про незаперечні переваги саме практики країн Європи, яка вже довела свою ефективність. Разом з тим проект застарілої моделі НКРЕКП не створює інвестиційну привабливість для електроенергетики. Натомість, він має потенційний негативний вплив на галузь, оскільки передбачає створення більш жорстких стимулів  для компаній-операторів, і, відповідно, не забезпечує необхідних стимулів та обсягу інвестицій.