/Федерацію роботодавців ПЕК України долучили до робочої групи по розробці фінансової моделі ПСО, створеної за участю представників КМУ, Мінекоенерго, НКРЕКП, НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго», Товарної Біржі «Українська енергетична біржа» та USAID

Федерацію роботодавців ПЕК України долучили до робочої групи по розробці фінансової моделі ПСО, створеної за участю представників КМУ, Мінекоенерго, НКРЕКП, НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго», Товарної Біржі «Українська енергетична біржа» та USAID

НОВЛЕНИЙ ПРОГНОЗНИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ БАЛАНС УКРАЇНИ – КРОК ДО ПОДОЛАННЯ КРИЗИ В ЕНЕРГЕТИЦІ
28 квітня 2020 року Міністерство енергетики та захисту довкілля України затвердило новий Прогнозний енергетичний баланс.
Енергобаланс, зокрема, передбачає пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії усіма типами генерації: атомна, гідро, теплова. Також скореговане прогнозне зростання генерації з відновлюваних джерел енергії. Майже без змін залишена частка виробництва ТЕЦ, які виконують функцію забезпечення теплопостачання в опалювальний сезон. Крім того, у балансі не передбачений імпорт електроенергії до кінця поточного року.
Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу наголошує, що запровадження оновленого Прогнозного енергетичного балансу є першим кроком у подоланні глибокої кризи енергетичної галузі. Про необхідність оновлення енергетичного балансу з врахуванням сучасних особливостей роботи енергетичної системи неодноразово говорили енергетичні експерти та представники профільних галузевих та професійних асоціацій.
Оприлюднення Прогнозного енергетичного балансу, який спрямований на забезпечення безпечного графіку роботи та виконання відкладених ремонтів енергоблоків атомних електростанцій, надійної роботи енергосистеми України та сталої роботи вуглевидобувного сектору, є необхідним, проте недостатнім кроком в подоланні кризи в паливно-енергетичному комплексі України.
Наступним етапом має стати розробка та затвердження фінансового б