/Підписання Меморандуму про взаєморозуміння з інвесторами у ВДЕ — важливий крок для подолання кризи в енергетиці

Підписання Меморандуму про взаєморозуміння з інвесторами у ВДЕ — важливий крок для подолання кризи в енергетиці

Підписання Меморандуму про взаєморозуміння з інвесторами у ВДЕ – важливий крок для подолання кризи в енергетиці
Група міжнародних інвесторів у відновлювані джерела енергії (ВДЕ) звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням як найшвидшого підписання меморандуму про взаєморозуміння між інвесторами та Урядом. Наша асоціація всебічно підтримує пропозиції інвесторів, викладені у зверненні, реалізація яких сприятиме збільшенню частки зеленої генерації.
ФРУПЕК неодноразово наголошувала на тому, що вирішення цього питання можливо лише через двосторонній діалог між державою та бізнесом, який пішов на суттєві поступки, знизивши розмір «зеленого» тарифу сьогодні знайдені компроміси — це значний крок у вирішенні ще одного кризового питання в українській енергетиці.
Розроблені домовленості щодо добровільної реструктуризації «зеленого» тарифу перш за все дозволять стабілізувати фінансову ситуацію на енергетичному ринку. Крім того — здійснити поступовий перехід до системи аукціонів та зменшення нестабільного фінансового становища державного підприємства «Гарантований покупець». Адже на сьогоднішній день заборгованість перед виробниками з ВДЕ складає 9 млрд грн. Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України сподівається, що зазначені домовленості будуть підтримані найближчим часом та буде підписаний Меморандум про взаєморозуміння з інвесторами у відновлювальні джерела енергії, який не тільки забезпечить належні умови для збереження інвестицій в секторі, але і дозволить уникнути негативного досвіду відстоювання своїх прав міжнародними інвесторами в міжнародних арбітражних судах.