/ФРУПЕК очікує на стабілізацію ситуації в енергетичному секторі

ФРУПЕК очікує на стабілізацію ситуації в енергетичному секторі

ФРУПЕК ОЧІКУЄ НА СТАБІЛІЗАЦІЮ СИТУАЦІЇ В ЕНЕРГЕТИЧНОМУ СЕКТОРІ
Згідно з інформацією Міністерства енергетики та захисту довкілля, Кабінет Міністрів України змінив механізм покладання спеціальних зобов’язань (ПСО), а також відредагував порядок проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами.
Зазначені зміни відбулись шляхом схвалення відповідних проектів урядових постанов, що були підготовлені Мінекоенерго з метою реалізації рішень Антикризового енергетичного штабу.
Зокрема, була зменшена обов’язкова частка продажу електроенергії НАЕК «Енергоатом», а додатковий ресурс, який з’явився у держпідприємства внаслідок цього, було виведено на ринок двосторонніх договорів. Таким чином, вивільнену електроенергію НАЕК «Енергоатом» зможе продавати на спеціальних аукціонах кінцевим великим непобутовим споживачам, без можливості її перепродажу.
Крім того, були зняті цінові обмеження на продаж електроенергії ДП «Гарантований покупець» та надано право підприємству продавати електроенергію за двосторонніми договорами.
Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України розраховує, що ухвалені зміни дозволять покращити фінансову ситуацію ДП «Гарантований покупець», ДП НАЕК «Енергоатом» та інших учасників ринку, знизити адміністративний вплив на ринкове ціноутворення.
Іншим важливим ефектом від таких антикризових заходів стане те, що промислові підприємства, особливо ті, що мають високу частку електроенергії у собівартості своєї продукції, матимуть змогу купувати електроенергію атомних електростанцій за конкурентними умовами.