/Позитивом є увага держави до проблем вугільної галузі

Позитивом є увага держави до проблем вугільної галузі

ПОЗИТИВОМ Є УВАГА ДЕРЖАВИ ДО ПРОБЛЕМ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ
Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу вважає важливими наміри Уряду України зі справедливої трансформації вугільної галузі країни, а також плани Всесвітнього банку і Німеччини щодо надання Україні експертної та фінансової допомоги для реалізації цього проекту.
Вітчизняна вугільна галузь тісно пов’язана з енергетичним сектором, оскільки вона забезпечує українським вугіллям теплові електростанції, які є основним його споживачем. Для швидкого виходу з кризи в паливно-енергетичному комплексі необхідно забезпечити стабільну роботу теплової генерації, яка бере безпосередню участь в регулюванні енергетичної системи України. Це дозволить завантажити роботою українські шахти, зберегти десятки тисяч робочих місць та покращити соціально-економічну ситуацію у вугледобувних регіонах країни.
Реалізація проекту справедливої трансформації вугільної галузі має забезпечити подальший розвиток прибуткових шахт та соціальної інфраструктури у відповідних регіонах, а також допомогти на державному рівні запровадити правильний, соціально справедливий підхід до консервації шахт, які на сьогодні повністю вичерпали свій ресурс.
В цьому контексті важливим та необхідним є створення Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів на чолі з Прем’єр-міністром, який має формувати стратегічне бачення сталого розвитку вугільних регіонів, координувати зусилля держави з реформування і розвитку державного вугледобувного комплексу, сприяти залученню коштів на реалізацію відповідних проектів.
Крім того, затвердження Мінекоенерго нового Прогнозного енергетичного балансу; розробка паливного балансу, в якому визначені необхідні обсяги вугілля та іншого палива для виробництва електроенергії; створення Експертної ради Мінекоенерго; інші заходи, прийняті урядовим Антикризовим енергетичним штабом, спрямовані на оздоровлення енергетики, свідчать про значну увагу з боку держави до проблем галузі, що накопичились останнім часом та призвели до безпрецедентної масштабної кризи.
Доброю новиною останніх днів стало відновлення роботи шахт «Павлоградвугілля». Сподіваємось, що ситуація в енергетиці дозволить найближчим часом завантажити роботою також шахти «Добропіллявугілля».
Федерація розраховує, що ці кроки зможуть стабілізувати функціонування енергосистеми України і забезпечити сталу роботу вугледобувного сектору та сподівається, що у подальшому будуть здійснені заходи з фінансово-економічного збалансування енергосистеми та врегулювання боргів на ринку електричної енергії. Очікуємо, що вказані заходи стануть систематичними та слугуватимуть не лише стабілізації, а й забезпечать сталий розвиток галузі на багато років наперед.