/Оновлений прогнозний енергетичний баланс України — крок до подолання кризи в енергетиці

Оновлений прогнозний енергетичний баланс України — крок до подолання кризи в енергетиці

ОНОВЛЕНИЙ ПРОГНОЗНИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ БАЛАНС УКРАЇНИ – КРОК ДО ПОДОЛАННЯ КРИЗИ В ЕНЕРГЕТИЦІ
28 квітня 2020 року Міністерство енергетики та захисту довкілля України затвердило новий Прогнозний енергетичний баланс.
Енергобаланс, зокрема, передбачає пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії усіма типами генерації: атомна, гідро, теплова. Також скореговане прогнозне зростання генерації з відновлюваних джерел енергії. Майже без змін залишена частка виробництва ТЕЦ, які виконують функцію забезпечення теплопостачання в опалювальний сезон. Крім того, у балансі не передбачений імпорт електроенергії до кінця поточного року.
Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу наголошує, що запровадження оновленого Прогнозного енергетичного балансу є першим кроком у подоланні глибокої кризи енергетичної галузі. Про необхідність оновлення енергетичного балансу з врахуванням сучасних особливостей роботи енергетичної системи неодноразово говорили енергетичні експерти та представники профільних галузевих та професійних асоціацій.
Оприлюднення Прогнозного енергетичного балансу, який спрямований на забезпечення безпечного графіку роботи та виконання відкладених ремонтів енергоблоків атомних електростанцій, надійної роботи енергосистеми України та сталої роботи вуглевидобувного сектору, є необхідним, проте недостатнім кроком в подоланні кризи в паливно-енергетичному комплексі України.
Наступним етапом має стати розробка та затвердження фінансового балансу з зазначенням джерел та механізмів фінансування галузі, який би фінансово-економічно збалансував енергосистему. Він, зокрема, має містити алгоритм, який дозволить забезпечувати 100%-ву оплату поточного споживання електроенергії. В цьому контексті необхідно запровадити потужну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед споживачів.
Крім того, потрібно буде врегулювати значні боргів енергетичних компаній – учасників ринку електричної енергії, а також вирішити проблеми генерації з відновлювальних джерел енергії.