/Рада національної безпеки та оборони України (РНБОУ) відреагувала на лист Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України щодо зупинки імпорту електроенергії з РФ і Білорусі та недопущення введення плати за експорт електроенергії.

Рада національної безпеки та оборони України (РНБОУ) відреагувала на лист Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України щодо зупинки імпорту електроенергії з РФ і Білорусі та недопущення введення плати за експорт електроенергії.

Так, 17 лютого 2020 року РНБОУ звернулась до Кабінету Міністрів України з проханням невідкладно запропонувати зміни до законодавства, що врегулюють проблему імпорту електроенергії з Росії та Білорусі, та внести їх на розгляд Верховної Ради України.

Також повідомляється, що в Апараті РНБО була створена робоча група з питань подолання загроз в енергетичній сфері, яка провела аналіз роботи нового ринку електроенергії. Результати аналізу підтвердили висновки експертів Федерації роботодавців ПЕК України про те, що нова модель ринку електричної енергії зберігає низку недоліків. Серед них були названі: перехресне субсидіювання, дотації через пільгову ціну електроенергії, непогашені борги минулих років, криза платежів, безоплатний відпуск електроенергії державними генерувальними компаніями окремим категоріям споживачів та, як наслідок, постійне зростання боргів за електроенергію.

У зверненні РНБОУ зазначається також, що окрім старих проблем, з’явились нові виклики, які значно ускладнили роботу суб’єктів ринку електроенергії. Це порушення паритетного принципу експорту/імпорту електроенергії з енергетичними системами сусідніх країн.

Щоб не допустити розбалансування роботи енергосистеми та, як наслідок, виникнення аварійних ситуацій, РНБОУ запропонувало Уряду розробити зміни до законодавства стосовно встановлення паритетного принципу експорту/імпорту електроенергії із енергетичними системами сусідніх країн на ринку електроенергії України та сприяти їх внесенню на розгляд Верховної Ради України.