Так, він підкреслив, що для того, щоб успішно стати частиною Європи в енергетичному питанні Україні треба вже зараз застосовувати європейські практики у цій сфері. Декілька років тому наша держава взяла на себе зобов’язання інтегруватися до європейського енергетичного простору. Проте цей процес, передусім через внутрішні проблеми, дещо розтягнувся у часі.
Наприклад, Україна ще не може застосовувати широко поширену в Європі практику ITC – відшкодування витрат системного оператора однієї країни системному оператору іншої країни. Разом з цим, зобов’язання треба виконувати, і Україна рано чи пізно виконає всі необхідні умови та завершить інтеграцію до європейської енергосистеми.
Щодо питання інтеграції ринків електроенергії, яке є наступним кроком після інтеграції енергосистем, С.Чех наголосив на тому, що під час цих процесів дуже важливо забезпечити рівні умови для національних виробників електроенергії, щоб вони були конкурентними на європейських ринках у порівнянні з виробниками суміжних країн.
Водночас, зволікання з приєднанням до механізму ITC, а також прийняття 7 лютого 2020 року Регулятором змін до Кодексу системи передачі, яким встановлено плату за експорт електричної енергії, якраз суттєво погіршують конкурентні умови для вітчизняних експортерів, трейдерів.