/Про інтеграцію української енергетичної системи до європейської, а також про інтеграцію ринку електричної енергії України до ринків країн ЄС говорив 10 лютого 2020 року заступник Голови Федерації роботодавців ПЕК України Сергій Михайлович ЧЕХ під час телефонного включення до ефіру телеканалу «Україна 24».

Про інтеграцію української енергетичної системи до європейської, а також про інтеграцію ринку електричної енергії України до ринків країн ЄС говорив 10 лютого 2020 року заступник Голови Федерації роботодавців ПЕК України Сергій Михайлович ЧЕХ під час телефонного включення до ефіру телеканалу «Україна 24».

Так, він підкреслив, що для того, щоб успішно стати частиною Європи в енергетичному питанні Україні треба вже зараз застосовувати європейські практики у цій сфері. Декілька років тому наша держава взяла на себе зобов’язання інтегруватися до європейського енергетичного простору. Проте цей процес, передусім через внутрішні проблеми, дещо розтягнувся у часі.

Наприклад, Україна ще не може застосовувати широко поширену в Європі практику ITC – відшкодування витрат системного оператора однієї країни системному оператору іншої країни. Разом з цим, зобов’язання треба виконувати, і Україна рано чи пізно виконає всі необхідні умови та завершить інтеграцію до європейської енергосистеми.

Щодо питання інтеграції ринків електроенергії, яке є наступним кроком після інтеграції енергосистем, С.Чех наголосив на тому, що під час цих процесів дуже важливо забезпечити рівні умови для національних виробників електроенергії, щоб вони були конкурентними на європейських ринках у порівнянні з виробниками суміжних країн.

Водночас, зволікання з приєднанням до механізму ITC, а також прийняття 7 лютого 2020 року Регулятором змін до Кодексу системи передачі, яким встановлено плату за експорт електричної енергії, якраз суттєво погіршують конкурентні умови для вітчизняних експортерів, трейдерів.