ВОДНЕВА ЕНЕРГЕТИКА – ШЛЯХ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ УКРАЇНИ

05.02.2020 заступник Голови Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України Сергій Михайлович ЧЕХ взяв участь у зустрічі в рамках Українсько-німецького бізнес-діалогу із розвитку водневої економіки.

Важливим є те, що голова правління Німецької асоціації водню та паливних елементів Вернер Дівальд в своєму виступі під час цього заходу висловив думку, що Україна є потенційним постачальником «зеленого» водню до Німеччини. Підставами для такого твердження є існуючий в Україні досвід швидкого розвитку енергетики з відновлювальних джерел, великий потенціал сонячного випромінювання та енергії вітру, а також наявність потужної розвиненої системи транспортування газу.

Федеративна Республіка Німеччина має намір в найближчі два місяці прийняти Національну водневу стратегію, відповідно до якої у 2050 році країна матиме змогу повністю відмовитися від вуглецевої енергії, замістивши її «зеленим» тобто виробленим з відновлювальних джерел енергії воднем. За оцінками німецьких фахівців, ФРН для реалізації означеного сценарію потребуватиме від 60% до 70% імпортованого водню.

Вражає різноманіття сфер застосування водню: металургія, автотранспорт, залізничний і навіть авіатранспорт, хімічна промисловість, комунальне господарство і звісно – енергетика.

В практичній площині під час цієї бізнес-зустрічі українська сторона отримала запрошення взяти участь в реалізації Європейського водневого супер-проекту. Сторони погодились працювати над створенням умов, що забезпечуватимуть взаємовигідне співробітництво двох країн у цій сфері. В якості перших кроків вони домовились напрацьовувати пропозиції по кожному напрямку в форматі робочих груп, продовжити бізнес-діалог та інформувати уряди своїх країн.