/30.01.2020 «Встановлення плати за експорт електроенергії є методологічно неправильним кроком», — Сергій Чех.

30.01.2020 «Встановлення плати за експорт електроенергії є методологічно неправильним кроком», — Сергій Чех.

Заступник Голови Федерації роботодавців ПЕК України Сергій Михайлович Чех прокоментував під час телефонного включення до ефіру телеканалу «Україна 24» дав коментар щодо ситуації навколо імпорту та експорту електричної енергії.

Зокрема, він зазначив, що за умов наявності одностороннього імпорту електроенергії з Росії та Білорусії, ще й необхідно дбати про те, щоб не втратити експорт електроенергії до європейських країн. Проте, наразі розглядається можливість введення плати за експорт електричної енергії, що, безумовно, значно зменшить конкурентні переваги наших експортерів. В цьому випадку існує можливість навіть припинення експорту взагалі.

Крім того С.Чех підкреслив, що встановлення плати за експорт електроенергії є методологічно неправильним кроком, оскільки процеси експорту та імпорту електроенергії по одним і тим же лініям, так званим міждержавним перетинам, можуть відбуватися одночасно. В такому випадку складається ситуація, коли за користування мережами одночасно сплатять кожен за свій обсяг і імпортер у вигляді постачальника електроенергії до споживача, і компанія-експортер.

Разом з цим, запропоновані зміни до Кодексу системи передачі щодо встановлення плати за експорт, на відміну від існуючого порядку створюють якраз таку ситуацію. А це викривлює стимули для ефективної роботи, створюючи для одних учасників ринку умови для отримання доходів без зусиль і витрат, покладаючи на інших фінансові зобов’язання, виникнення яких не пов’язане з об’єктивними фізичними процесами.