2 грудня 2019 року відбулося чергове засідання Комітету паливно-енергетичного комплексу при Федерації роботодавців України (ФРУ).

2 грудня 2019 року відбулося чергове засідання Комітету паливно-енергетичного комплексу   при Федерації роботодавців України (ФРУ).

Головував на засіданні заступник Голови Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України (ФРУПЕК) Сергій Чех, співголова Комітету.

Серед учасників засідання були представники ФРУПЕК, ПАТ «Донбасенерго», Федерації роботодавців України, ГО «Енергетичний омбудсмен», НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», ТОВ «ДТЕК Східенерго» та інших компаній і організацій.

Присутні обговорили ситуацію, що склалася на ринку електричної енергії, зокрема, зміни, що відбулися останнім часом на ринку «на добу наперед». Також учасники засідання розглянули вплив діючих регуляторних документів та законодавчих ініціатив на фінансово-економічне становище виробників електроенергії та напрацювали відповідні пропозиції щодо запобігання кризової ситуації у енергетиці.

У цьому зв’язку члени комітету – учасники засідання домовились звернутися до державних регулюючих органів з пропозиціями вжити дієвих заходів для стабілізації ринку електричної енергії і розглянути доцільність внесення певних змін в документи, які регламентують відносини суб’єктів на ринку. Зокрема, запропоновані зміни стосуються:

  • удосконалення механізму ПСО;
  • сприяння якнайшвидшому впровадженню повноцінного ринку допоміжних послуг;
  • незастосування на законодавчому рівні продовження дії цінових обмежень;
  • введення обмежувальних заходів щодо імпорту електроенергії з Республіки Білорусь та РФ.