/4 листопада 2019 року відбулося друге засідання Комітету паливно-енергетичного комплексу при Федерації роботодавців України (ФРУ).

4 листопада 2019 року відбулося друге засідання Комітету паливно-енергетичного комплексу при Федерації роботодавців України (ФРУ).

Головували на засіданні генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов та заступник Голови Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України (ФРУПЕК) Сергій Чех.

Учасниками засідання стали представники ФРУПЕК, НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», ГО «Енергетичний омбудсмен», ПАТ «Донбасенерго», ТОВ «ДТЕК Східенерго» та інших компаній і організацій.

Окрім вирішення організаційних питань присутні приділили особливу увагу обговоренню реформ у енергетичній сфері. Зокрема, жваву дискусію у аудиторії викликало функціонування нещодавно введеної нової моделі ринку електричної енергії. Були відзначені її позитивні та негативні сторони, а також питання, які заважають назвати новий ринок електричної енергії повноцінним.

Учасники засідання комітету підтримали намір працювати в напрямку відновлення повномасштабного ринку, не змінюючи закон «Про ринок електричної енергії», а поступово повертаючи всіх суб’єктів господарювання до ринкових умов, де критеріями є чесна конкуренція, передбачуваність правил гри та перспектива розвитку бізнесу.

У цьому зв’язку члени комітету – учасники засідання:

— погодились з тим, що питання виконання покладених спеціальних обов’язків для забезпечення соціально значущої функції повинні вирішуватись за рахунок прибутків, що заробляються в державному секторі енергетики;

— висловились за припинення практики продажу нормативних втрат в енергетиці за спеціальними цінами (втричі дешевшими, ніж на ринку);

— підкреслили необхідність законодавчого визначення часового періоду (років), коли будуть скасовані спеціальні обов’язки для учасників ринку (окрім підприємств, які виробляють електричну енергію з відновлювальних джерел).

З метою усунення бар’єрів на ринку електричної енергії ФРУПЕК та ФРУ мають використати свої можливості для створення платформи, де відбуватиметься суспільний діалог між учасниками ринку та споживачами, експертами та законодавцями, практиками та державними регуляторами.