Українські команди перемогли в двох номінаціях VIII Міжнародних змагань гірничорятувальників, що відбулись в спеціалізованому виставковому центрі «Експодонбас» в Донецьку з 9 по 14 вересня 2012 року.
Основним завданням змагань був обмін досвідом гірничорятувальної справи та підвищення професіоналізму гірничорятувальників.
Організаторами змагань виступили Міжнародна рятувальна асоціація, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Донецька міська рада, Донецький завод гірничорятувальної апаратури, Державна воєнізована гірничорятувальна служба України.
Підготовка та проведення VIII Міжнародних змагань гірничорятувальників знаходились на особистому контролі у Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка.
«Я переконаний, що VIII Міжнародні змагання гірничорятувальників дозволять всім учасникам збагатитися досвідом і знаннями гірничорятувальної справи, адже всіх рятувальників у світі об\’єднує одна загальна і благородна мета – це порятунок людей, що потрапили в біду, і ефективна ліквідація аварій», — передав вітання учасникам змагань Юрій Бойко.
Хоча в Україні подібні змагання проводилися вперше, вони стали найбільш представницькими і масштабними порівняно з попередніми, що відбулись в Австралії, Китаї, Польщі та США.
Загалом у змаганнях в Донецьку взяли участь 26 команд з 13 країн світу, в тому числі з Польщі, Канади, Китаю, Австралії, Росії, Індії, Казахстану, Румунії, Монголії, Словаччини, Туреччини, В\’єтнаму та України. Загальна чисельність іноземних делегацій становила понад 350 осіб.
Україну на змаганнях представляли команди Оперативного (м. Донецьк), 6-го (м. Торез) і 5-го (м. Красний Луч) воєнізованих гірничорятувальних загонів, які є кращими за підсумками змагань серед всіх підрозділів ДВГРС України.
У місці проведення змагань змонтували 12 полігонів, 4 з яких імітують гірничі виробки шахт, загальною протяжністю 1080м. Змагання гірничорятувальників проходили за чотирма видами, їх оцінювали відповідно до міжнародних правил.
Зокрема, в змаганнях з проведення розвідки гірничих виробок з метою виявлення людей, надання їм допомоги і ліквідації пожежі перемогла команда Оперативного 5-го воєнізованого гірничорятувального загону (м. Красний Луч). Друге місце посіла команда з Австралії North Wambo Mine, а третє — Davik Dimond Mines з Канади.
В змаганнях з надання невідкладної медичної допомоги потерпілому також перемогла команда Оперативного 5-го воєнізованого гірничорятувального загону (м. Красний Луч). Друге місце посіла команда Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону (м. Донецьк). Третє місце посіла команда Black Gold з Польщі (Poludniowy Koncern Weglowy S.A.).
В змаганнях з визначення несправності гірничорятувальної техніки (респіратор Р30) перемогла польська команда Black Gold (Poludniowy Koncern Weglowy S.A.). Команда Оперативного 5-го воєнізованого гірничорятувального загону (м. Красний Луч) посіла друге місце. Третє місце посів Кемеровський воєнізований гірничорятувальний загін (Росія). В цьому ж виді змагань, але з респіратором BG-4 перемогла команда з Китаю SDIC Xinji Energy Company. Друге та третє місця посіли команди з Польщі Black Gold (Poludniowy Koncern Weglowy S.A.) та KGHM (White Eagles).
В змаганнях з вирішення інженерної задачі з вибору способу ліквідації аварії перемогла канадська команда BHP Billiton EKATI Mine. Друге місце посіли українці – команда Оперативного 6-го воєнізованого гірничорятувального загону (м. Торез). Команда Xstrata Oaky No1 з Австралії посіла третє місце.