/Завдяки модернізації виробництва на шахтах центрального району Донбасу зріс рівень механізації очисних робіт

Завдяки модернізації виробництва на шахтах центрального району Донбасу зріс рівень механізації очисних робіт

17 жовтня в у Горлівці (Донецька обл.) відбулася розширена нарада за участю керівників вугледобувних підприємств, фахівців та представників трудових колективів шахт центрального району Донбасу (ЦРД) із виконання галузевої програми механізації та енергозбереження на шахтах крутого падіння на 2012-2015 рр. Галузева програма була розроблена за дорученням Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка.

Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Попович та перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Сергій Дергунов заслухали звіти керівників державних підприємств «Артемвугілля», «Дзержинськвугілля», «Орджонікідзевугілля» про хід реалізації заходів програми, обговорили проблеми та перспективи розвитку шахт.

На нараді зазначалося, що завдяки впровадженню Міненерговугіллям програми модернізації та здійсненню державного фінансування придбання щитових агрегатів і комбайнів зріс рівень механізації очисних робіт. Також на вуглевидобувних підприємствах активізувався процес переоснащення підготовчих вибоїв і реального зниження енергоспоживання.

16 жовтня 2012 року Верховною Радою України ухвалено зміни до державного бюджету на 2012 рік у частині збільшення на 1,45 млрд. грн. коштів на технічне переозброєння вугледобувних підприємств, які дозволять активізувати процеси механізації очисних робіт на шахтах ЦРД за рахунок придбання гірничої техніки нового технічного рівня.

У найближчій перспективі також завершення будівництва комплексу вертикальних скіпових стволів на шахтах «Єнакіївська» та «Ольховатська», головного водовідливу на шахті «Вуглегірська», будівництво горизонту 910 м з промисловими запасами вугілля 5 млн. тонн на шахті «Торецька».

Цього ж дня у Горлівці на шахті імені В.І.Леніна введено в експлуатацію технічний комплекс горизонту 1190 м. Завдяки цьому шахта отримала можливість відпрацювання нового горизонту із запасами коксівного вугілля понад 8 млн. тонн. Це дозволить продовжити термін служби підприємства на 25 років і створити додатково понад 1000 робочих місць.